
925 Sterling Silver Baguette Moissanite Round Stud Earrings
Specifications
| Item Number | HE1404M |
| Height | 7.8mm |
| Width | 7.8mm |
| Metal Type | 925 Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Weight | 2.54 grams |
| Earring Backs | Screw Backs |
| Product Finish | Textured |
| Stone Name | Moissanite |
| Carat Weight | 0.24ct, 0.54ct |
| Color Grade | D |
| Clarity Grade | VVS |
Original: $78.00
-65%$78.00
$27.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Item Number | HE1404M |
| Height | 7.8mm |
| Width | 7.8mm |
| Metal Type | 925 Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Weight | 2.54 grams |
| Earring Backs | Screw Backs |
| Product Finish | Textured |
| Stone Name | Moissanite |
| Carat Weight | 0.24ct, 0.54ct |
| Color Grade | D |
| Clarity Grade | VVS |










