
925 Sterling Silver Men's White & Purple Moissanite Rooster Pendant
Specifications
| Item Number | HP2501M |
| Metal Type | 925 Sterling Silver |
| Height | 40.5mm |
| Width | 31.3mm |
| Metal Color | White |
| Metal Weight | 10.54 grams |
| Gender | Mens |
| Pendant Bail | Single Bail |
| Product Finish | Polished |
| Stone Name | Moissanite |
| Carat Weight | 1.50ct |
| Color Grade | D |
| Clarity Grade | VVS |
Original: $180.00
-65%$180.00
$63.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Item Number | HP2501M |
| Metal Type | 925 Sterling Silver |
| Height | 40.5mm |
| Width | 31.3mm |
| Metal Color | White |
| Metal Weight | 10.54 grams |
| Gender | Mens |
| Pendant Bail | Single Bail |
| Product Finish | Polished |
| Stone Name | Moissanite |
| Carat Weight | 1.50ct |
| Color Grade | D |
| Clarity Grade | VVS |










