
925 Sterling Silver Men's Round Baguette Moissanite "King" Pendant
Specifications
| Item Number | HP0524M |
| Metal Type | 925 Sterling Silver |
| Height | 47mm |
| Width | 36mm |
| Metal Color | White |
| Metal Weight | 9.2 grams |
| Gender | Mens |
| Pendant Bail | Single Bail |
| Product Finish | Polished |
| Stone Name | Moissanite |
| Carat Weight | 1.99ct, 1.10ct |
| Color Grade | D |
| Clarity Grade | VVS |
Original: $180.00
-65%$180.00
$63.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Item Number | HP0524M |
| Metal Type | 925 Sterling Silver |
| Height | 47mm |
| Width | 36mm |
| Metal Color | White |
| Metal Weight | 9.2 grams |
| Gender | Mens |
| Pendant Bail | Single Bail |
| Product Finish | Polished |
| Stone Name | Moissanite |
| Carat Weight | 1.99ct, 1.10ct |
| Color Grade | D |
| Clarity Grade | VVS |










