
1 / 2
10k Two-Tone Gold Crown Initial "H" Pendant 1-7/8 CTW-DIA
Specifications
| Barcode | 160804 |
| Metal Type | 10kt Two-tone Solid Gold |
| Approx. Gram Weight | 13.36854 |
| Total Gemstone Carat Weight | 1 & 7/8 |
| Primary Gem Type | Diamond |
| Primary Gem Shape | Round |
| Primary Gem Setting | Pave-set |
| Primary Gem Carat Weight | 1.91 |
| Item Length | 53mm |
| Item Width | 29mm |
| Design No. | GNDPD790 |
Select Color
From $3,500.00
10k Two-Tone Gold Crown Initial "H" Pendant 1-7/8 CTW-DIA—
$3,500.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Barcode | 160804 |
| Metal Type | 10kt Two-tone Solid Gold |
| Approx. Gram Weight | 13.36854 |
| Total Gemstone Carat Weight | 1 & 7/8 |
| Primary Gem Type | Diamond |
| Primary Gem Shape | Round |
| Primary Gem Setting | Pave-set |
| Primary Gem Carat Weight | 1.91 |
| Item Length | 53mm |
| Item Width | 29mm |
| Design No. | GNDPD790 |














