
1 / 3
10k Gold Diamond "L" Initial Pendant 1/2 CTTW
Specifications
| Barcode | 162014 |
| Metal Type | 10kt Solid Gold |
| Approx. Gram Weight | 1.642 |
| Total Gemstone Carat Weight | 1/2 |
| Primary Gem Type | Diamond |
| Primary Gem Shape | Round |
| Primary Gem Color | G-H |
| Primary Gem Clarity | I2 |
| Primary Gem Setting | Prong-set |
| Primary Gem Carat Weight | 0.49 |
| Item Length | 30mm |
| Item Width | 31mm |
| Design No. | PO9806-L |
Select Color
From $349.00
10k Gold Diamond "L" Initial Pendant 1/2 CTTW—
$349.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Barcode | 162014 |
| Metal Type | 10kt Solid Gold |
| Approx. Gram Weight | 1.642 |
| Total Gemstone Carat Weight | 1/2 |
| Primary Gem Type | Diamond |
| Primary Gem Shape | Round |
| Primary Gem Color | G-H |
| Primary Gem Clarity | I2 |
| Primary Gem Setting | Prong-set |
| Primary Gem Carat Weight | 0.49 |
| Item Length | 30mm |
| Item Width | 31mm |
| Design No. | PO9806-L |












