
1 / 3
10k Gold Diamond "F" Initial Pendant 1/2 CTTW
| Barcode | 161996 |
| Metal Type | 10kt Solid Gold |
| Approx. Gram Weight | 1.645 |
| Total Gemstone Carat Weight | 1/2 |
| Primary Gem Type | Diamond |
| Primary Gem Shape | Round |
| Primary Gem Color | G-H |
| Primary Gem Clarity | I2 |
| Primary Gem Setting | Prong-set |
| Primary Gem Carat Weight | 0.53 |
| Item Length | 30mm |
| Item Width | 31mm |
| Design No. | PO9800-F |
Select Color
From $122.15
Original: $349.00
-65%10k Gold Diamond "F" Initial Pendant 1/2 CTTW—
$349.00
$122.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Barcode | 161996 |
| Metal Type | 10kt Solid Gold |
| Approx. Gram Weight | 1.645 |
| Total Gemstone Carat Weight | 1/2 |
| Primary Gem Type | Diamond |
| Primary Gem Shape | Round |
| Primary Gem Color | G-H |
| Primary Gem Clarity | I2 |
| Primary Gem Setting | Prong-set |
| Primary Gem Carat Weight | 0.53 |
| Item Length | 30mm |
| Item Width | 31mm |
| Design No. | PO9800-F |














