
10k Yellow Gold Diamond Nugget Heart Earrings 1/10 CTTW
Specifications
| Barcode | 160716 |
| Metal Type | 10kt Solid Yellow Gold |
| Approx. Gram Weight | 2.078 |
| Total Gemstone Carat Weight | 1/10 |
| Primary Gem Type | Diamond |
| Primary Gem Shape | Round |
| Primary Gem Color | G-H |
| Primary Gem Clarity | I2 |
| Primary Gem Setting | Prong-set |
| Primary Gem Carat Weight | 0.1 |
| Item Length | 10.2mm |
| Item Width | 9.7mm |
$195.30
Original: $558.00
-65%10k Yellow Gold Diamond Nugget Heart Earrings 1/10 CTTW—
$558.00
$195.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Barcode | 160716 |
| Metal Type | 10kt Solid Yellow Gold |
| Approx. Gram Weight | 2.078 |
| Total Gemstone Carat Weight | 1/10 |
| Primary Gem Type | Diamond |
| Primary Gem Shape | Round |
| Primary Gem Color | G-H |
| Primary Gem Clarity | I2 |
| Primary Gem Setting | Prong-set |
| Primary Gem Carat Weight | 0.1 |
| Item Length | 10.2mm |
| Item Width | 9.7mm |


















