
10k Gold Baguette Diamond 8.5" Link Bracelet 4-1/2 CTTW
Specifications
| Barcode | 166176 |
| Metal Type | 10kt Solid White Gold |
| Approx. Gram Weight | 15.234 |
| Total Gemstone Carat Weight | 4 & 1/2 |
| Primary Gem Type | Diamond |
| Primary Gem Shape | Baguette |
| Primary Gem Setting | Channel-set |
| Primary Gem Carat Weight | 0.79 |
| Gem2 Type | Diamond |
| Gem2 Shape | Round |
| Gem2 Color | G-H |
| Gem2 Clarity | I2 |
| Gem2 Setting | Prong-set |
| Gem 2 Carat Weight | 3.57 |
| Item Length | 216mm |
| Item Width | 8.4mm |
| Design No. | BD10336-8.5 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Barcode | 166176 |
| Metal Type | 10kt Solid White Gold |
| Approx. Gram Weight | 15.234 |
| Total Gemstone Carat Weight | 4 & 1/2 |
| Primary Gem Type | Diamond |
| Primary Gem Shape | Baguette |
| Primary Gem Setting | Channel-set |
| Primary Gem Carat Weight | 0.79 |
| Gem2 Type | Diamond |
| Gem2 Shape | Round |
| Gem2 Color | G-H |
| Gem2 Clarity | I2 |
| Gem2 Setting | Prong-set |
| Gem 2 Carat Weight | 3.57 |
| Item Length | 216mm |
| Item Width | 8.4mm |
| Design No. | BD10336-8.5 |

















