
10k Gold Diamond Pave Heart Ring 3 CTTW
Specifications
| Metal Type | 10kt Solid Yellow Gold |
| Ring Size | 7 |
| Approx. Gram Weight | 10.028 |
| Total Gemstone Carat Weight | 3 |
| Primary Gem Type | Diamond |
| Primary Gem Shape | Round |
| Primary Gem Color | G-H |
| Primary Gem Clarity | I2 |
| Primary Gem Setting | Prong-set |
| Primary Gem Carat Weight | 3.09 |
| Item Length | 23mm |
| Item Width | 22mm |
Original: $3,600.00
-65%$3,600.00
$1,260.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications
| Metal Type | 10kt Solid Yellow Gold |
| Ring Size | 7 |
| Approx. Gram Weight | 10.028 |
| Total Gemstone Carat Weight | 3 |
| Primary Gem Type | Diamond |
| Primary Gem Shape | Round |
| Primary Gem Color | G-H |
| Primary Gem Clarity | I2 |
| Primary Gem Setting | Prong-set |
| Primary Gem Carat Weight | 3.09 |
| Item Length | 23mm |
| Item Width | 22mm |





















